Futboll La Liga Sport

Courtois ka veshur dorezat/ Gati për të qënë TITULLAR me REALIN kundër Gironës

Tensioni mes dy portierëve të Real Madrit, Keylor Navas dhe Thibaut Courtois është zgjeruar në një dimension të ri, pasi që të dy po japin maksimumin në stërvitje. Megjithatë, duket sikur belgu ka fituar betejën dhe do të debutojë në vizitën e madrilenëve në Girona.

Ish-lojtari Chelsea ka shfaqur një rritje progresive të performancës në seancat e fundit stërvitore dhe duket se ai është favorit për të mbrojtur portën e “Los Blancos”.

Por vendimi final, se kush do t’a fitojë vendin e titullarit, mbetet për t’u parë në ndeshje. Keylor ka pranuar sfidën që në momentin që Courtois i është bashkuar ekipit të tij.

Portieri nga Kosta Rika ka thënë: “Jam aq i etur për t’u larguar nga Madridi, sa për të vdekur”.

Tashmë të gjithë sytë do të jenë drejt trajnerit Lopetegui për të mësuar vendimin e tij, që me shumë mundësi do t’i japë fanellën e titullarit belgut Courtois, portierit më të mirë të kupës së botës.

Related posts

Brazil/ Tite zbulon kapitenin, mbështet Neymar dhe i lutet Zotit për realizimin e ëndrrës…

Sadik.Autor

PARTIZANI-TIRANA/ Derbi që vret frikën dhe për të zgjuar dëshirën për jetë (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

ZBULON EPISODIN ME MARADONËN TË VITIT 1982 / Rrëfimi i Joan Gaspart: Shkuam në aeroport me tank sepse…

Delo.autor

Leave a Comment