Futboll Sport

DËSHTUAN NË BOTËROR/ Dy ish-futbollistë do të drejtojnë ARGJENTINËN…

Mund të vijë shumë shpejt një e re e madhe për sa i përket stolit të kombëtares së Argjentinës, që ka mbetur bosh pas largimit të Jorge Sampaoli.

Ashtu si bën të ditur “Radio Continental”, Federata Argjentinase e Futbollit, nuk ka ndërmend të nxitohet për emërimin e “strategut” të ri, kësisoj për katër muajt e ardhshëm ekipi do t’i besohet dy ish-futbollistëve “çelestë”, që kanë ndërmarrë një karrierë te re si trajnerët, Pablo Aimar dhe Lionel Scaloni.

Më pas, në janar 2019 do të nisë gjuetia për emrin e madh që duhet të marrë timonin e Argjentinës pas dështimit në “Rusi 2018”. Endrra e madhe quhet Pochettino, por ka të ngjarë që të mbetet vetëm e tillë…

Related posts

Laçi me dy fytyra/ Kurbinasit humbin ritmin dhe ndeshjen e parë në Europa League

Isa.Autor

VIZITA SEKRETE/ Zbulohet se çfarë po ndodh me Schumacher

Delo.autor

MENDOHET SHKËMBIMI I BUJSHËM/ Juventusi nxjerr në shitje sulmuesin

Delo.autor

Leave a Comment