Futboll Seria A Sport

E BUJSHME/ Mesfushori i Tottenham është një hap larg GJIGANDËVE ITALIAN

Roma ka nisur punën me intensitet për të marrë mesfushorin e Tottenham, Victor Wanyama, duke qenë se nuk po arrin marrëveshjen me Steven N’Zonzi. Verdhekuqtë kanë nevojë për një mesfushor me tipare mbrojtëse dhe Monchi ka punuar shumë për blerjen e Wanyama nga Fiorentina, por nuk ia doli.

“La Republicca” shkruan sot se Victor Wanyama do të pranonte me kënaqësi të vazhdonte karrierën në “Olimpico”, duke qenë se ka luajtur vetëm 8 ndeshje si titullar te “spurs” në sezonin e kaluar.

Nesër do të jetë dita vendimtare sepse më 9 gusht mbyllet merkato e Premier League, nëse Sevilla thotë serish “jo” për N’Zonzi, atëherë Monchi do të nisë sulmin finale për Wanyama.

Related posts

FALË GAFËS SË PORTIERIT/ Naby Keita kthen Liverpoolin në lojë (VIDEO)

Delo.autor

SKENA LUFTE/ Zbulohet ARSYEJA pse presidenti i PAOKUT hyri me PISTOLETË në fushë

Isa.Autor

PAS FITORES NDAJ EMPOLIT/ Gattuso i pakënaqur: Ne duhet të tregohemi të aftë…

Delo.autor

Leave a Comment