Futboll Sport

E FRIKSHME/ Ndodh në Afrikë: Ndërhyrja HORROR po bën xhiron e botës (VIDEO)

Futbollit nuk mund t’i mungojnë ndërhyrjet brutale, pasi vetë natyra e këtij sporti ku duhet të japësh maksimumin në çdo moment bën që në momente të veçanta të ketë dhe ndërhyrje që i pikasin më shumë filmave të arteve marciale sesa fushës së bleta.

Video që ka bërë xhiron e botës është ajo midis përfaqësueseve të moshave të Burundit dhe Tanzanisë, ku kapiteni i këtyre të fundit ka përfunduar menjëherë në tokë pas një ndërhyrje makabër që nuk shihet edhe në kafazet ku zhvillohen duelet e UFC-së.

 

Related posts

BEZDISET NGA PYETJA PËR “JASHTËTOKËSORIN”/ Setién: Kemi folur aq shumë për të…

Delo.autor

“Kupa e Botës 2010 ishte aq e mërzitshme saqë pashë DVD-në e dasmës së Rooney-t nga fillimi deri në fund”

Sadik.Autor

Kane prin garën për këpucën e artë, Ronaldo asgjëkundi

Q.Autor

Leave a Comment