Futboll Seria A Sport

JO VETËM STRAKOSHA/ Tare nuk ndalet, sjell një tjetër SHQIPTAR tek Lacio

Igli Tare vazhdon të pasurojë klubin e Lacios me shqiptarë. Sot, tek ekipi i të rinjve të klubit kryeqytetas, ka ardhur edhe shqiptari i lindur në Pistoia, Galip Arapi, mesfushor vetëm 17-vjeç.

Arapi ka lindur në Itali, por ka zgjedhur që të përfaqësojë kombëtaren kuqezi. Tek ekipi i të rinjve, ndërkohë janë edhe disa lojtarë të tjerë me origjinë shqiptare, portieri Marko Alia, mbrojtësi Serxho Kalaj, si dhe sulmuesit Beli Lukaj dhe Progon Maloku.

 

Related posts

DISFATA TORINEZE QË REZULTOI E RËNDË/ Gattuso si një boksier në “tapet”: Kur luaja unë tek Milani ishte…

Delo.autor

Shpërthen babai i lojtarit të Napolit: Ancelotti është një dështak

Delo.autor

SHKËLQEN NË KAMPIONATIN ANGLEZ/ Talenti i Shqipërisë protagonist në fitoren me përmbysje ndaj Charlton

Delo.autor

Leave a Comment