Futboll Seria A Sport

E PAPRITUR/ MODRIC shtyn mesfushorin BRAZILIAN të rikthehet tek INTERI

Teksa Real Madrid po ia vështirëson punën Inter-it për Luka Modric, zikaltrit mund të rikthehen te pista e Rafina-s së Barcelona-s. Modric është objektivi kryesor i trajnerit Luciano Spalletti, i cili ka konfirmuar se vetë kroati ka kërkuar kalimin tek Inter.

Sipas Sport Mediaset, Inter do të rikthehet te një fytyrë e njohur: Rafinha. Braziliani 25-vjeçar kaloi gjashtë muajt e fundit të sezonit të kaluar i huazuar tek Inter duke bërë një përshtypje të mirë, me dy gola dhe tre asiste në 17 ndeshje në Serie A.

Rafinha gjithashtu e bëri të qartës e donte të qëndronte te zikaltrit por dy klubet nuk arritën marrëveshjen. Ai ka një kontratë deri më 2020 në Camp Nou.

Related posts

NXORRËN FOTO NGA AUTOPSIA E EMILIANO SALA/ Burgoset drejtori dhe punonjësia e kompanisë së sigurisë…

Delo.autor

E PABESUESHME/ Barcelona kalon 1 miliard euro përfitime

bora.autor

Tronditet peshëngritja shqiptare, shtetet me doping jashtë Olimpiadës

Sadik.Autor

Leave a Comment