Futboll Sport

E RRALLË/ Presidentët TRUMP dhe INFANTINO i japin “karton të kuq” MEDIAS (VIDEO)

Trump i ka dhënë medias karton të kuq pas takimit me presidentin e FIFA-s Infatino, në shtëpinë e bardhë. Dy “kokat” janë takuar në Washington për të diskutuar rreth Kupës së Botës 2026, që do të organizohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Kanada dhe Meksikë.

Presidenti FIFA-s nuk ka shkuar duarbosh në shtëpinë e bardhë, po i ka dhuruar kreut të shteteve të bashkuara një fanellë dhe dy kartona, të verdhin dhe të kuqin.

Infantino ka thënë me shaka që Trump-i mund t’i përdorë kartonat gjatë takimeve të ardhshme me median, konkretisht ai ka thënë:

“Edhe diçka, ti e di që në futboll kemi arbitra apo jo? Edhe ata kanë kartona. Të verdhë edhe të kuqë. I verdhi është për të tërhequr vëmendjen, dhe kur do t’a nxjerrësh jashtë dikë, nxirri të kuqin… kështu që besoj mund të të hyjë në punë.”

Trump ja ka kthyer duke thënë: “Kjo është shumë ide e mirë. Më pëlqen. “- teksa pretendoi se ju dha karton të kuq të pranishmëve.

 

Related posts

Kampionët e Europës të çmendur për talentin e Serisë A, ofrojnë shumën marramendëse

Isa.Autor

JUVENTUS SFIDON LIVERPOOL/ Gati t’i “rrëmbejë” 18-vjeçarin objektiv për mbrojtjen

Isa.Autor

E ARDHMJA E HYSAJ NË UDHËKRYQ/ Napoli nuk po i plotëson kërkesat

Isa.Autor

Leave a Comment