EUROPA LEAGUE/ Mbyllet pjesa e parë: SHKËNDIJA humbet pa fund, Rosenborgu mbrohet mirë

Ka përfunduar pjesa e parë në mes të Shkëndijes dhe Rosenborgut. Besart Ibraimi ka humbur një penallti në minutën e 20. Ibraimi goditi shtyllën nga penalltia si dhe humbi edhe disa mundësi të mira për shënim.

Në përgjithësi Shkëndija e ka dominuar këtë ndeshje më shumë mundësi shënimi, edhe pse nuk ka mundur të shënoi gol.

Shkëndija ka pasur 11 tentime për gol, ku 5 goditje kanë qenë në drejtim të golit, si dhe një gol i anuluar i Bejtullahut në minutën e 15.

Pra, pjesa e parë ka përfunduar 0-0. Shkëndija duhet ti shënojë dy gola nëse dëshiron që të kualifikohet për fazën e grupeve në Europa Ligë.