Futboll Sport

EUROPA LEAGUE/ Përfundon pjesa e parë LAÇI – MOLDE, ja kush kualifikohet

Janë mbyllur 45 minutat e pjesës së parë në ndeshjen e kthimit ndërmjet Moldes dhe Laçit e vlefshme për turin e dytë eliminator të Europa Leagues.

Norvegjezët po fitojnë me rezultatin 2-0 ndërsa të dy golat u shënuan në fund të pjesës së parë.

Fillimisht ishte Fredrik Aursnes ai i cili shënoi nga pika e bardhë e penalltisë ndërsa pas 4 minutash Petter Strand dyfishoi shifrat.

Related posts

Të frikshëm dhe të shpërqëndruar/ Mediat italiane kritikojnë KEQ Hysajn e Berishën

Isa.Autor

LIVE/ Laçi-Teuta, Shkërmoqen durrsakët. Lushkja e Domgjoni shënojnë për kurbinasit

Delo.autor

PARA DHE LUKS/ Mayweather BLEN një shtëpi “PËRRALLORE” që do e donit të gjithë

Isa.Autor

Leave a Comment