Futboll Sport

EUROPA LEAGUE/ Sulmuesi SHQIPTAR bëhet hero, Bazeli kalon në playoff falë AJETIT (VIDEO)

Një ndeshje e çmendur! Sigurisht, jo prej rezultatit, por emocioneve dhe rasteve për gol. Sigurisht, që nuk do të ishte e lehtë për Bazelin përballë Viteshes kjo dihej, por rrugëtimi u bë disi në dishezë kur vetëm pas 27 minutash, holandezët mbetën me dhjetë vetë pas dajes me të kuq të Klarke-Salter.

Më pas, vetëm zvicerianët në fushë, duke dominuar dhe ushtruar presion, deri kur Albian Ajeti, sulmuesi i ri shqiptar, vëllai i Arlindit, gjeti golin me kokë në goditje nga këndi, duke mbyllur pjesën e parë 1-0 dhe në pjesën e dytë duke dalë mes ovacioneve të publikut, duke i lënë vendin Oberlinit.

Për Ajetin është goli i tretë këtë sezon, pas dy golave në kampionat. Sakaq, në playoff do të përballet me Apollon Limasolin, në Qipro.

 

Related posts

Messi nuk di të ndalet, thyen rekordin e radhës në Europë

Q.Autor

Hernandez tek Barcelona, katalanasit duhet të derdhin 25 milionë euro në arkat e Watford

Q.Autor

SKANDAL NË FRANCË/ Tifozët e Marseille provojnë të futen me forcë në qendrën stërvitore dhe i vënë flakën…

Delo.autor

Leave a Comment