Bundesliga Futboll Sport

KAMPIONI I BOTËS/ Bayern nderon Schweinsteiger në prag të ndeshjes së…

Bastian Schweinsteiger është përfshirë në “Hall of Fame” të Bayern Munich në prag të ndeshjes së lamtumirës.

“Ndihem i nderuar,” shprehet 34-vjeçari ditën e hënë në Allianz Arena të Munich. Për të është një nder i madh që përmendet në një kategori me legjenda të Bayern si Gerd Muller apo Franz Beckenbauer.

Shefat e Bayern Uli Hoeness dhe Karl-Heinz Rummenigge kanë qenë ata që i aknë dhënë çmimin mesfushorit të Chicago Fire.

“Ai i ka fituar të gjitha, që mund të fitohen në botën e futbollit. Dhe njerëzit e adhurojnë. Ai gjithmonë ka qenë Z. Bayern,” shprehet Rummenigge për lojtarin.

Related posts

Federata Zvicerane u kërkon falje shqiptarëve për deklaratat e Sekretarit

Isa.Autor

PRANË LARGIMIT/ Ze Maria mbetet në krye të Tiranës: 5 mijë euro s`më ndryshojnë jetën

Isa.Autor

DUAN TITULLIN/ Orges SHEHI më i mirë se Ilir DAJA: Statistikat të lënë pa fjalë

Isa.Autor

Leave a Comment