Futboll La Liga Sport

Lajme të këqija për Atleticon/ Sulmuesi dëmtohet rëndë në gju dhe humb…

Sulmuesi anësor i Atletico Madrid, Vitolo, ka dëmtuar ligamentin e gjurit gjatë ndeshjes së parë të sezonit ndaj Valencia-s ditën e hënë, këtë e ka konfirmuar klubi spanjoll. Lojtari i përfaqësueses spanjolle u fut në fushë në minutën e 63’ duke zëvendësuar Thomas Lemar në Mestalla por ka dëmtuar gjurin në minutat e fundit të ndeshjes.

Një skanim ka zbuluar se ai ka pësuar një tërheqje të gradës së dytë të ligamentit të brendshëm kolateral në gjurin e majtë. Atletico nuk ka dhënë një datë rikthimi por thuhet të jetë pas disa javësh.

Vitolo bëri 23 ndeshje me klubin sezonin e kaluar, megjithëse nuk ishte në gjendje të luante deri në janar për shkak të pezullimit të Atletico-s nga La Liga.

Related posts

Vazhdon historia e dashurisë në mes të Buffon dhe Kombëtares së Italisë

Q.Autor

MILANI NIS FESTËN/ Kuqezinjtë transferojnë mesfushorin e Chelsea (VIDEO)

Isa.Autor

FLET PËR LARGIMIN E GRIEZMANN/ Simeone sqaron: Është shumë e vështirë të gjesh…

Delo.autor

Leave a Comment