Champions League Futboll Sport

LAJMI I FUNDIT/ Shkëndija do “trenin” e Champions League, zbardhen formacionet zyrtare

Shkëndija do të kërkojë mrekullinë ndaj Salzburgut sonte në orën 20:15 për të përmbysur rezultatin e thellë 3-0 të takimit të parë në Austri.

Të dyja skuadrat kanë nxjerrë formacionet zyrtare për takimin e vlefshëm për kalimin e raundi të tretë të Champions League.

Tekniku i kuqezinjve Qatip Osmani rreshton kampionët e Maqedonisë sipas skemës 4-2-3-1:

Zahov, Bejtulai, Alimi (C), Musliu, B. Ibraimi, Totre, Stênio Júnior, Emini, Mici, Adili dhe Nafiu.

“Demat e Kuq” austriakë vendosen në fushën e “Filipit II” në linjën 4-4-2:

Stankovic, Haidara, Yabo, Samassékou, Dabbur, Wolf, André Ramalho, Ulmer (C), Lainer, Pongračić dhe Schlager.

Related posts

ËSHTË ZYRTARE/ Atletico Madridi rinovon me yllin e skuadrës, ja klauzola e frikshme

Delo.autor

Mbrëmë ‘qëlloi në shenjë’, ja skedina e ekspertit për sot

Q.Autor

U kërcënua me pistoletë, arbitri: “Kini mëshirë, gruaja ime është shtatzënë”

Q.Autor

Leave a Comment