Futboll Seria A Sport

MERR FUND DILEMA/ Moxhi bën “skanerin” e Seria A: Ja skuadra që do FITOI titullin…

Sa herë flet Luxhiano Moxhi ka diçka të veçantë për të thënë. Ish-drejtuesi i bardhezinjve të Juventusit ka folur për “Corriere Dello Sport”.

Ai ka bërë një “skaner” të shpejtë të Seria A dhe ka zbuluar se kush është ekipi që mund të mposht Juventusin në luftën për titull. “Titullin e fiton Interi. E njoh pak Spaletin, më duket si prift kur flet, por kanë ndërtuar skuadër të madhe. Kanë një qëndërmbrojtës të fortë, Naingolan në mesfushë që kontrollon lëvizjet dhe Lautaro Martinez në sulm, që është një kampion. Roma ka shitur siguri dhe ka blerë shpresa. Problemi atje është se ata krijojnë heronj për 10 minuta, mjafton të shikojmë Klajvert. Napoli është për vendet e para por jo për titull”, ishte komenti i Moxhit.

Luçiano ka treguar edhe disa prapaskena për Karlo Ançelotin, aktualisht trajneri i Napolit. “Është trajner dhe njeri i madh, por mund të mos mjaftoj. Te Juventusi nuk kishte eksperiencën e duhur, por zhvilloi 2 kampionate të mira. Tifozët nuk e donin, se vinte nga Parma. Unë fola me tifozët dhe ata e quanin një derr. Atëherë u thash, ta dini se një derr do të ulet në pankinë, pasi Ançeloti do të jetë trajneri ynë” zbulon Moxhi nga takimi me tifozët.

Related posts

Ka FESTË te Interi/ Nainggolan një hap larg, Malcom më afër dhe Icardi…

Sadik.Autor

Me Rino Gattuson në stol, ky Milan është transformuar totalisht!

Sadik.Autor

RUSI 2018/ Gjykimi ndaj Zvicrës, FIFA e mban sekret nga Brazili audion e VAR-it

Sadik.Autor

Leave a Comment