Futboll Premier League Sport

Mourinho në udhëkryq/ Zinedine Zidane zëvendësuesi i tij tek Man United

Jose Mourinho, pavarësisht fitores 2-1 të Manchester United ndaj Real Madrid në turneun e International Champions Cup, vazhdon të jetë i mbytur nga polemikat dhe situata te skuadra e “djajve të kuq” nuk është shumë e mirë. Madje në Britaninë e Madhe kanë nisur të vihen baste për shkarkimin e trajnerit portugez edhe pse ai ka ende dy vite kontratë. Jo vetëm kaq, por burime nga “Old Trafford” shprehen se në rast se Mourinho do të largohet nga detyra, zëvendësuesi i tij do të jetë Zinedine Zidane.

46-vjeçari francez aktualisht është pa ekip pas largimit nga Real Madrid në fund të sezonit të kaluar dhe pas sukseseve që pati në Spanjë me skuadrën “merengues” konsiderohet si trajneri i duhur për t’u ulur në stolin e United, lajm që konfirmohet edhe nga e përditshmja britanike “The Sun”. Por ardhja e Zidane në Premier League do të varet shumë nga fati që do të ketë Mourinho gjatë muajit gusht në Premier, që për momentin ka krijuar më shumë polemika rreth tij dhe lojtarëve të tij.

Related posts

NEYMAR DHE HAZARD TE REALI/ Perez po bën realitet çmendurinë e verës

Delo.autor

LIVE/ Coppa Italia: Mbyllet ndeshja Milan-Genoa. Rezultati 3-1

Delo.autor

E VEÇANTË/ REKORDMEN dhe i talentuar, 16-vjeçari shqiptar ëndërron të bëhet kampion OLIMPIK

Isa.Autor

Leave a Comment