Champions League Futboll Sport

RISI/ “Epoka” e rrjeteve sociale, Champions League vjen edhe në Facebook

Njëri prej kompeticioneve futbollistike më të ndjekur në botë Champions League do të transmetohet dhe në “Facebook” në kontinentin e Amerikës Jugore.

Marrëveshja është arritur me UEFA-n për të transmetuar 32 ndeshje në vit për vendet e Amerikës Latine nga viti 2018-2021.

Rrjetet sociale kanë fituar hapësirë të madhe në transmetimin e aktiviteteve futbollistike ku “Amazon” ka marrë të drejtën e transmetimit të 20 ndeshjeve të Premier League për 3 vite duke nisur nga sezoni 2018/2019.

Related posts

NUK ËSHTË I LUMTUR NË MADRID/ Mediat zbulojnë të ardhmen e MARCELOS

Isa.Autor

BABA I DEVOTSHËM/ BECKHAM siguron fëmijët e tij se nuk do të “divorcohet” nga…

Isa.Autor

ANALIZON SUPER SFIDËN INTER-JUVENTUS/ Lippi: Conte e Pirlo me inteligjencë shumë të madhe, “Zikaltërit” i shikoj më…

Delo.autor

Leave a Comment