Futboll Sport

Sa shumë lamtumira pas Botërorit/ Ja emrat e mëdhenj që u tërhoqën nga kombëtaret

Botërori i Rusisë, përveç se do të mbahet mend gjatë për rezultatet surprizë që dhuroi, në kujtesën e shumë njerëzve do të mbetet edhe për lamtumirat e shumta në përfundim të tij. Kaq shumë lojtarë, i kanë thënë mirupafshim ekipit të tyre kombëtar, disa prej moshës, disa prej arsyeve jashtë fushe, apo të tjerë për t’u fokusuar tek karriera e tyre në klubet respektive.

Ju sjellim disa nga lojtarët me peshë në historinë e futbollit botëror, që pas Rusi 2018, i thanë “mjaft” përfaqësueses.

Andres Iniesta – Spanja

Mario Manxukiç – Kroacia

Mesut Ozil – Gjermania

Zherard Pike – Spanja

Havier Maskerano – Argjentina

David Silva – Spanja

Danijel Subasiç – Kroacia

Keisuke Honda – Japonia

Tim Kahill – Australia

Viktor Moses – Nigeria

Juri Zhirkov – Rusia

Related posts

SANDER “ngre” temperaturat/ Xhinse dhe TOPLESS, kështu shfaqet e dashura e…(FOTO)

Isa.Autor

SKANDAL NGA EKUADORI/ Ngacmime seksuale me futbollistet, shkarkohet trajneri i kombëtares (FOTO)

Delo.autor

DERBI I KRYEQYTETIT/ Trajneri Egbo me katër sulmues ndaj Partizanit, ja formacioni i mundshëm

Delo.autor

Leave a Comment