Futboll Seria A Sport

Serie A publikon shiritin e kapitenit, i njëjtë për të gjitha ekipet

Serie A ka publikuar një shirit të kapitenit i cili do të jetë i njëjtë për të gjitha skuadrat pjesëmarrëse në Kampionatin italian.

Në të shkruan: “Capitano” dhe duket i thjeshtë me ngjyrën e bardhë dhe shkronja të kaltra.

Federata Italiane e Futbollit ka bërë me dije se nëse nuk respektohet shiriti i njëjtë, do të aplikohen gjoba.

Related posts

E KONFIRMUAR/ Morata dhe Fabregas nuk luajnë ndaj Arsenalit

Q.Autor

SHQIPËRI-MOLDAVI/ UEFA merr vendimin, ja ku do të luhet sfida e 11 qershorit

Delo.autor

CHELSEA E LARGOI SI “TË TEPËRT”/ PLAKUSHI SERB pranë transferimit te BARÇA

Isa.Autor

Leave a Comment