Futboll Sport

SPEKTAKOLAR/ Mesfushori vlonjat dhuron “MAGJI”, shënon dopietë në Slloveni

Mesfushori vlonjat, Françesko Tahiraj vazhdon të shkëlqejë në kampionatin slloven me skuadrën e Aluminjit. Ish-lojtari i Kombëtares U-19 dhe U-21 shënoi dopietë në përballjen e fundit ndaj Rudar që u fitua me rezultatin 3-0 nga skuadra e shqiptarit.

21-vjeçari është një titullar i padiskutuar te skuadra sllovene dhe në minutën e 27-të dhe 76-të vulosi fitoren e Aluminjit. Më këtë triumf skuadre e Tahirajt u ngjitën në kuotën e 9 pikëve në 5 ndeshje dhe momentalisht mban vendin e 3-të, poshtë Mariborit dhe Domazhles.

Related posts

U SULMUA SHOKU I EKIPIT ME KORE RACISTE/ Shpërthen ylli i Juventusit: Është për të ardhur keq që…

Delo.autor

E FUNDIT/ MILANI mbyll merkaton me një LARGIM dhe një SUPER BLERJE

Isa.Autor

KOMBËTARJA NË KAOS/ Ja SHARJET e PANUCCIT me gazetarët. INJORANT, I PAEDUAKTË…

Isa.Autor

Leave a Comment