Futboll Seria A Sport

STATISTIKAT/ Chievo – Juventus, lojtari më i mirë dhe dështimi i ndeshjes (FOTO)

Juventusi ka arritur që me shumë vështirësi ta mposht Chievon. ‘Zonja e Vjetër’ fitoi me rezultat të ngushtë prej 2 me 3 në udhëtim, e që fitoren e siguroi në sekondat e fundit.

Lojtari i ndeshjes ishte Giaccherini, që u vlerësua me notën 7.9, ndërsa dështimi i ndeshjes ishte portieri i Juventusit, Szczesny që mori notën 5.7.

Cristiano Ronaldo debutoi në Serie A, e që u vlerësua me notën 7.4, që ishte njëri ndër më të mirët.

Më poshtë mund t’i shikoni notat e të gjithë lojtarëve.

Related posts

MODRIC TRANSFEROHET TEK MILAN? Zvonimir Boban “shuan” ëndrrat e tifozëve: Mesfushori do të luajë tek…

Delo.autor

KOSOVA MERR LAJMIN E MIRË/ Do marrë pjesë në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”

Delo.autor

NA LA PA FRYMË/ Anna Tatangelo, tifozja SEKSI e JUVES provokon fansat (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment