Futboll Seria A Sport

SUPER MERKATO/ Roma nuk ndalet, verdhekuqtë prezantojnë “gardianin” e njohur

Skuadra e Romës ka prezantuar portierin e ri. Bëhet fjalë për Robin Olsen, i cili nga sezoni i ardhshëm do të luajë me fanelën verdhekuqe.

Lajmi është konfirmuar nga mediat italiane, që raportojnë arritjen e marrëveshjes me suedezin. Në fjalët e tij të parë si një portier i Romës, shtatlarti është shprehur se ndihet shumë mirë që ka hedhur këtë hap shumë të madh në karrierë.

“Roma është një skuadër e madhe. Për mua është një kënaqësi të jem në këtë klub dhe ishte një zgjedhje e lumtur”.

Related posts

FILLON “GJUETINË” PARA SEZONIT/ Guardiola gjen pasardhësin e Fernandinhos tek ish-ekipi i tij…

Delo.autor

Nisin pjesët e dyta, Senegali e Japonia një hap larg fazës tjetër

Sadik.Autor

Arrihet marrëveshja, City 65 milion euro për një mbrojtës

Q.Autor

Leave a Comment