Futboll La Liga Sport

TREGOI BESNIKËRI/ Griezman merr nderimin e veçantë nga Atletico Madrid (DETAJE)

Antuan Griezman është promovuar në rolin e zëvendës kapitenit te Atletiko Madrid. Në këtë mënyrë kampioni i botës me Francën është nderuar dhe shpërblyer në një farë mënyre për besnikërinë e treguar ndaj klubit.

Lajmi është raportuar nga e përditshmja spanjolle Marca, bazuar edhe mbi marjen e shiritit të kapitenit nga Griezman në ndeshjen miqësore kundër Inter pak ditë më parë. Kujtojmë se lojtari francez u kërkua me ngulm nga Barcelona në këtë merkato vere, por në fund 27 vjeçari vendosi të qëndroj në Madrid te “los Colchoneros”.

 

Related posts

ÇEKI-KOSOVË/ Pritje spektakolare nga Muric, portieri shpëton “dardanët” (VIDEO)

Delo.autor

Milan ndryshon kursin për Andre Silvën, ai mund të qëndroj

Sadik.Autor

Zyrtare/ Barcelona, Iniesta thotë lamtumirë mes lotëve (VIDEO)

Sadik.Autor

Leave a Comment