Futboll Sport

ZYRTARE/ Stadiumi i ri, “Fadil Vokrri” pret nesër “dritën jeshile”

Komuna e Prishtinës do të mblidhet nesër për të vendosur emrin e stadiumit të ri të Prishtinës. Në rendin e ditës do të diskutohet pika e emërtimit të stadiumit të kryeqytetit të Kosovës.

Sipas të gjitha gjasave, kompleksi do të mbajë emrin e legjendës së futbollit dhe ish-presidentit Fadil Vokrri. “De facto” është miratuar njëzëri për dhënien e emrit të të ndjerit Vokrri për stadiumin e ri dhe nesër pritet që ccdo gjë të jetë formalitet.

Vokrri u nda nga jeta në 9 qershor të këtij viti në kohën kur stadiumi po përfundohej. Pas vdekjes së tij, zyrtarët e futbollit të Kosovës propozuan që “shtëpia” më e re e futbollit të Kosovës të marrë emrin e njeriut që i dha emër shtetit të ri në arenën ndërkombëtare të futbollit.

Related posts

Formula 1/ Çmimi i Madh i Kanadasë, Raikkonen favorit për të fituar

Sadik.Autor

Plas “bomba” te Spanja, Lopetegui pranë shkarkimit 1 ditë para startit të Botërorit

Sadik.Autor

E FUNDIT/ JUVENTUSI ndërron strategji për të sjellë MARCELON në Torino, do të…

Isa.Autor

Leave a Comment