Futboll Sport

ZYRTARE/ Tirana bën përforcimin e radhës, bardheblutë prezantojnë portierin e njohur

Shpëtim Moçka është lojtari i radhës që i bashkohet Tiranës në këtë merkato vere. Portieri i njohur ka arritur sot marrëveshjen me bardheblutë.

Lajmi bëhet i ditur nga klubi i Tiranës përmes një njoftimi në kanalin zyrtar në facebook, teksa shkruan:
” Është prezantuar sot në ambjentet e klubit, portieri Shpetim Mocka për Tiranën Superiore. Futbollisti nga Vlora ka qënë i pranishëm në zyrat e klubit për të nënshkruar kontraten 1-vjeçare që e bën zyrtarisht bardheblu.

Moçka vjen si një përforcim me vlera për skuadrën në prag të sezonit të ri. Në sezonin e fundit portieri 28-vjeçar ka qënë pjesë e Teutës ndërkohë që numëron dhe të tjera eksperienca në klubet e Superiores“.

Kujtojmë që sezonin e fundit, Shpëtim Moçka ishte pjesë e skuadrës së Teutës. Këtë edicion ai ka zgjedhur të vijojë aventurën me 24-herë kampionët e vendit.

Related posts

MILANI merr lajm të KEQ/ Sulmuesi i madh ia mbyll “derën” kuqezinjëve

Isa.Autor

BRAZILIANI KA VENDOSUR/ Marcelo kërkon sërish largimin nga “Los Blancos”, ja klubi i zgjedhur

Delo.autor

PARTIZANI ZHBLLOKON DERBIN/ I mjaftojnë 2 minuta lojë, Cordeiro mposht Likën me një gol fluturimthi (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment