• Home
  • Futboll
  • BËRI GAFËN E VITIT/ Alisson BEFASON me deklaratë e papritur pas ndeshjes
Futboll Premier League Sport

BËRI GAFËN E VITIT/ Alisson BEFASON me deklaratë e papritur pas ndeshjes

Alisson ka folur me Van Dijk në dhomën e zhveshjes pas ndeshjes teksa portieri rrezikoi t’i jepte fund startit të përsosur të Liverpool ndaj Leicester City-t. Braziliani mori një top nga Van Dijk dhe u mundua të driblonte kundërshtarin, diçka që nuk ia arriti dhe si pasojë është ndëshkuar nga Dhelprat.

Duke folur për gabimin e tij, Alisson thotë: E gjykova keq situatën. Bëra gabim në leximin e lojës. Por nuk mora një pasim të mirë.

“Folëm për këtë gjë në dhomën e zhveshjes, fola me Virgil. Nuk ishte një pasim i mirë por mund të kisha nisur një top të gjatë.

“Doja të ruaja mbajtjen e topit. Tani të gjithë do ta analizojnë këtë gjë. Por nuk jam aq budalla të bëj të njëjtin gabim dy herë.”

Related posts

Flamuri Kombëtar i pranishëm në finalen e Ligës së Kampionëve

Sadik.Autor

RRËFEN TË VËRTETAT E LARGMIT/ Viçenco Montela: E sfidoj hapur…

Isa.Autor

MESSI kundër RONALDOS, ja kur mund të përballen TITANËT (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment