Champions League Futboll Sport

Chelsea pa Hazard/ David Luiz dhe Kovacic SIGURIA për ndeshjen ndaj PAOK

Chelsea ka lënë jashtë skuadrës Eden Hazard dhe David Luiz për ndeshjen e Europa League ndaj PAOK. Maurizio Sarri ka vendosur të lërë pushim Hazard dhe Luiz, ndërsa edhe Kovacic nuk do të udhëtojë në Thessaloniki.

Ndërkohë është rikthyer në ekip Loftus-Cheek, i cili është rikuperuar nga një tërheqje muskulore. Por Sarri rrezikon të udhëtojë pa disa prej yjeve të tij në Greqi, teksa Pochettino u mundua të bënte të njëjtën gjë ndaj Inter në Champions League por nuk i doli mirë.

Chelsea do të ndeshet me West Ham ditën e diel dhe trajneri italian e sheh si më të rëndësishme ndeshjen me Hammers sesa sfidën me PAOK.

Related posts

Kjo ishte “Iniesta Clasico”; Ramos mburret me dhuratën e veçantë….

Sadik.Autor

ZYRTARISHT PËR TITULL/ Flamurtar cinik, Bushiç konfirmohet “makinë” pikësh (VIDEO)

Isa.Autor

LIVE/ BARCELONA dhuron spektakël dhe shënon një gol fantastik me Coutinhon (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment