Futboll Seria A Sport

DEL E VËRTETA/ E “pështyu”në fytyrë, futbollisti italian gjen FAJTORIN, e bëri sepse…

Nuk janë mbyllur polemikat për incidentin e shëmtuar midis futbollistit të Juventusit Douglas Costa dhe mesfushorit të Sassuolos Federico Di Francesco.

Në mediat italiane qarkulluan versione se braziliani ishte provokuar me fyerje raciste nga lojtari Italian. Pas dënimit që mori, njëri prej “aktorëve” të konfliktit Di Francesco rrëfeu se nuk i toleron aspak akzuat mediatike se ai është një racist.

“Jam vërtetë shumë I shqetësuar nga akuzat dhe shpikjet që janë shfaqur në median kombëtare, të cilat janë ofenduese. Nuk lejoj sjellje raciste apo fraza që citohen në emrin tim dhe nuk janë pjesë e vlerave të mia etike. Kërkoj dhe meritoj respekt”, deklaron 24-vjeçari.

Douglas Costa rrezikon të dënohet nga 3 deri në 5 ndeshje.

Related posts

LIVE/ Laçi-Hapoel, Xhixha godet nga mesi i fushës. Portieri izraelit “shpëton” portën

Delo.autor

PREMIER LEAGUE/ City-Swansea, “Mjellmat” duan t’i prishin festën “Qytetarëve”

Sadik.Autor

STATISTIKAT/ Mbappe lojtari më i shtrenjtë në planet, “Pleshti” jashtë podiumit. Ja klasifikimi…

Delo.autor

Leave a Comment