Futboll Seria A Sport

“Dridhet” Juventusi/ Ylli i sulmit mund të mungojë ndaj Valencias në CHAMPIONS

Paulo Dybala ka pësuar një dëmtim gjatë fitores së Juventus ndaj Sassuolo-s dhe është në dyshim për ndeshjen e radhës ndaj Valencia-s në Champions League. Argjentinasi luajti 90 minuta në fitoren 2-1.

Gjithsesi, klubi ka konfirmuar gjatë pasdites së hënë se La Joya është trajtuar për një dëmtim në këmbë, që është pësuar gjatë ndeshjes së ditës së diel.

Pjesa tjetër e lojtarëve që ka luajtur në kampionat ka zhvilluar një seancë rikuperimi në palestër, teksa pjesa tjetër e shoqëruar nga Allegri ka vazhduar në fushë. Juve gjithashtu ka konfirmuar se Chiellini rikthehet në skuadër për ndeshjen e së mërkurës.

Related posts

“E PASKAN LËN MEND”/ Wanda “çmendet” me ICARDIN. Shokëve i jep dhurata, mua as nuk më…(FOTO)

Isa.Autor

Roma me hap galopant/ Dy zyrtarizime dhe dy lojtarë të tjerë pas derës

Sadik.Autor

TRANSFERIMI TEK REAL MADRID? Ja çfarë thotë Mbappe për klubin e ardhshëm

Delo.autor

Leave a Comment