Futboll Premier League Sport

E BUJSHME/ Guardiola do talentin e Dortmundit, për të zëvendësuar Fernandinhon

Pep Guardiola ka hedhur grepat në Gjermani për të afruar në skuadër pasuesin e Fernandinhos. Mesfushori brazilian tashmë 33-vjeç nuk shikohet më si një pikë referimi dhe pritet të zëvendësohet nga Julian Weigl, taleni i Borussia Dortmund.

23-vjeçari ishte shumë pranë kalimit këtë verë te Paris Saint Germain por verdhezinjtë refuzuan rreth 65 milionë euro për të riun ndërsa tani Manchester City duhet të shpenzojë më shumë, të paktën 75 milionë euro për shërbimet e mesfushorit gjerman.

Related posts

KUQEZI që në FËMIJËRI/ Shikoni si ka qenë i vogël TALENTI më i ri i MILANIT (FOTO)

Isa.Autor

NDIHET I ÇUDITUR NGA PARAQITJA E LOJTARIT TË TIJ/ Zidane: Më ka surprizuar shumë!

Delo.autor

Juventusi mendon për mbrotjen, bardhezinjtë “peshkojnë” një kampion bote

Sadik.Autor

Leave a Comment