Futboll Sport

E PABESUESHME/ George WEAH i “kthehet” futbollit në moshën 51-vjeçare (VIDEO)

Plot 79 minuta në fushë në moshën 51-vjeçare në ndeshjen e organizuar me rastin e tërheqjes së fanellës së tij me numër 14. Po flasim për fituesin e Topit të Artë në vitin 1995, Geroge Ueah, që më 22 janar të këtij viti është zgjedhur president i Liberisë. Pak rëndësi ka rezultati i takimis mes Liberisë dhe Nigerisë i luajtur në Manvrovia (1-2), sepse ovacionet ishin pas çdo prekje të topit të ish-sulmuesit të gjigantëve europianë PSG dhe Milan.

Related posts

Inter merr lajm fantastik para ndeshjes me Romën

Q.Autor

“SHIJOVA NJË QYTET MADHËSHTOR”/ Gattuso letër lamtumire: Napoli do të mbetet në zemrën time

Delo.autor

“KOSOVARËT NUK E NDJEJNË FANELLËN”/ Panuccit nuk i del e keqja me Shqipërinë: Lojtarët nuk duan të vijnë te Kombëtarja

Delo.autor

Leave a Comment