Futboll Seria A Sport

GATTUZO E THOTË “TROÇ”/ Ky është LOJTARI KRYESOR i Milanit, bën diferencën…

Gennaro Gattuso është ndarë i kënaqur nga paraqitja e futbollistëve të Milanit në fitoren ndaj Romës me rezultat 2:1 në San Siro. Ai po ashtu ka lavdëruar mesfushorin Lucas Biglia dhe sulmuesin Gonzalo Higuain për lojën e tyre.

“Biglia është i domosdoshëm për ne, e ka dëshmuar edhe sot”, deklaroi Gattuso për mediat italiane, përcjell lajmi.

“Higuain na mundëson të luajmë mirë, por duhet ta shërbejmë më mirë në sulm. Ai në dyshe me Cutronen? Varet nga kundërshtarët, do të shohim”, theksoi ai.

Related posts

LIVE/ Teuta-Kukësi: Traversa i mohon golin e dytë verilindorëve (VIDEO)

Isa.Autor

ZBULON PRAPASKENËN TEK “LOS BLANCOS”/ Ancelotti: Ja kush ishte fajtori që e paguajta shtrenjtë

Delo.autor

Barcelona nis luftën kundër falsifikimit, miliona euro dëm

Sadik.Autor

Leave a Comment