Futboll Sport

GLADIATORI SHQIPTAR/ Kërkoi falje për SHQIPONJËN, Zvicra e bën KAPITEN XHAKËN

Granit Xhaka, futbollisti me origjinë shqiptare i Zvicrës, do të jetë kapiteni i ‘helvetëve’ në sfidën e parë që ata do të luajnë pas pak çastesh në Ligën e Kombeve kundër Islandës.

Kjo vjen pak ditë pasi futbollisti së bashku me shqiptarin tjetër te Zvicrës, Shaqirin, kërkuan falje për festën me simbolin e shqiponjës në ndeshjen e Botërorit kundër Serbisë.

Xhaka u shpreh se ‘ishte një budallallëk që nuk do ta përsëriste kurrë’. Ndërkohë sa i takon ndeshjes së sotme nga minuta e parë në lojë do të jetë edhe Shaqiri, ndërsa Valon Mehmedi, shqiptari me origjinë nga Maqedonia do të nisë nga stoli.

Related posts

LIVE/ Po luhet ndeshja “Euro 2020” Francë-Shqipëri. Rezultati 4-0

Delo.autor

I DHUROI FITOREN KUKËSIT ME DOPIETË/ Vasil Shkurtaj: Ne do luftojmë deri në fund, dhe do…

Delo.autor

Tifozët e FLAMURTARIT në festë, FIFA jep lajme të mira për brazilianin Elton KALE

Isa.Autor

Leave a Comment