Futboll Seria A Sport

Interi kërkon të vijojë serinë e fitoreve, zbuloni formacionet zyrtare në ndeshjen ndaj Fiorentinës

Këtë mbrëmje në orën 21:00 Interi pret në shtëpi Fiorentinën për javën e 6-të të kampionatit italian. Zikaltërit duket se e kanë bërë kthesën e madhe, duke fituar në Champions me Tottenham dhe më pas me Sampdorian në transfertë 0-1.

Sonte me një “San Siro” të mbushur me ngjyrat e 3 herë kampionëve të Europës, të gjithë presin një Inter domunies dhe në fund të arrihet objektivi, duke fituar 3 pikë.

INTER (4-2-3-1): Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Vecino, Brozovic; Candreva, Nainggolan, Perisic; Icardi. Trajner: Spalletti.

FIORENTINA (4-3-3): Lafont; Milenkovic, Vitor Hugo, Pezzella, Biraghi; Edimilson, Veretout, Benassi; Chiesa, Simeone, Mirallas. Trajner: Pioli.

Related posts

City-United, derbi i Manchesterit “vulos” titullin në Premier League?

Sadik.Autor

DUAN CHAMPIONSIN/ Guardiola ul euforinë: Ky sezon do të jetë më i vështiri për Man City

Isa.Autor

LIVE/ Champions League: Mbyllet ndeshja Bayern Munich-PSG. Rezultati 2-3

Delo.autor

Leave a Comment