Futboll La Liga Sport

JAM SI MESSI E RONALDO/ RAMOS i përgjigjet Griezmann: INJORANCA është shumë e…

Sergio Ramos ishte lojtari i zgjedhur për të dalë përpara mediave, një ditë para ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër Romës. Para fillimit të këtij sezoni në garën më të lartë europiane, kapiteni i bardhë shqyrtoi çështjet aktuale të ekipit.

3 Champions radhazi: “Zoti e ka thënë atë, është një krenari dhe një përgjegjësi ajo që kemi treguar për tri vite. Fitimi i Champions-it nuk mund të jetë kurrë rastësi, ndaj duhet të ruajmë ambicien dhe iluzionin për të mbetur më të mirët në Europë”.

Griezmann në nivelin e Ronaldos dhe Messit: “Pyetje e mirë. Injoranca është shumë e guximshme. Kur kam dëgjuar për këtë, më janë kujtuar lojtarë si Totti, Raul, Buffon, Casillas, Maldini, Xavi apo Iniesta, të cilët kanë fituar gjithçka, por nuk kanë shijuar dot “Topin e Artë”. Gjithkush është i lirë të shprehë atë që mendon, por mendoj se i del për detyrë Simeone, Godin ose Koke për ta këshilluar. Ato mbartin vlera, që mund të jenë të dobishme në këtë rast. Megjithatë, unë mendoj se Griezmann është një lojtar i madh”.

Related posts

MotoGP/ Rossi përgatit garën e Spanjës: Ja ndryshimi!

Sadik.Autor

Dajës nuk i del inati: Më vjen keq që akoma nuk kemi marrë një falje publike

Sadik.Autor

Ylli i Man United vrapoi 8 kilometra…sepse kishte harruar çelësat në makinë

Q.Autor

Leave a Comment