• Home
  • Futboll
  • “JASU THESALONIKI”/ Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare Mavraj prezantohet tek Arisi
Futboll Sport

“JASU THESALONIKI”/ Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare Mavraj prezantohet tek Arisi

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj, është prezantuar këtë të premte  me fanellën e klubt të tij më të ri.

Qëndërmbrojtësi kuqezi do të luajë në Kampionatin Grek me skuadrën e Arisit të Selanikut.

Përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në “Instagram”, Mërgim Mavraj ka postuar foton me fanellën e tij të re duke përshëndetur në gjuhën greke:

Jasu Thesaloniki!”(Përshëndetje Selanik!)”, shkruan Mavraj në postimin e tij.

Me zyrtarizimin e Mavrajt tek Arisi numri i shqiptarëve në këtë skuadër do të shkojë në dy pasi më parë ka firmosur dhe mesfushori tjetër i Kombëtares shqiptare Migjen Basha.

Të dy lojtarët shqiptar do të jenë pjesë e rëndësishme e formacionit të Arisit.

Related posts

Shoku i ngushtë i Ronaldos zbulon të ardhmen: Ja çfarë do të ndodhë me Cristianon

Isa.Autor

KËSHILLOI MARSELON TE DREJTUESIT E JUVENTUSIT/ Ronaldo “sponsorizon” edhe futbollistin tjetër të Realit

Isa.Autor

PLAS TEK SPANJA/ “Rivaliteti” REAL-BARÇA: Shikoni si ENRIQUE pret RAMOS (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment