Futboll Sport

JO VETËM NË SHQIPËRI/ Ambulanca nuk ndizet, LOJTARËT e shtyjnë jashtë… (VIDEO)

Tensioni i ndeshjeve më të rëndësishme në Brazil bllokon trafikun, edhe në … fushë. E pabesueshme ajo çfarë ka ndodhur në Rio de Janeiro. Një skenë tragjikomike: gjatë ndeshjes Vasco da Gama-Flamengo një lojtar pëson dëmtim. Ambulanca vjen në drejtim të fushës. Por nisja nuk është aq efektive sa mbërritja.

Ambulanca u ndal, në kuptimin e plotë të fjalës, në mesin e fushës. Makina mbeti e bllokuar, ashtu si dhe ndeshja. Bashkëpunimi mes lojtarëve është mëse i mjaftueshëm për të zgjidhur problemin, duke përdorur “mënyrat e vjetra”. Lojtarët fillojnë e shtyjnë makinën, në mënyrë që të rindizet. Videoja, natyrisht, është bërë tashmë virale.

Episodi në fjalë ka ndodhur në minutën e75-të, kur Bruno Silva përplaset me shokun e tij të ekipit Gustavo. Lojtari përplas kokën dhe nuk mund të ngrihet. Në të tilla raste është e nevojshme ndërhyrja e ambulancës. Pikërisht në këtë moment ndodh e papritura. Dhe pas disa minutave, më në fund, ambulanca arriti ta dërgonte lojtarin në spital.

Related posts

JUVENTUSI NË FESTË/ Premtimi i vëllait të RONALDOS ndez ëndrrat e bardhezinjve

Isa.Autor

“ME MESSIN FLAS PËR GJËRA TË…”/ Koeman zbulon si u bë trajner i Barcelonës dhe çfarë raporti ka me “Pleshtin”

Delo.autor

RROCA E ABAZAJ DEBUTOJNË NË TURQI/ Sulmuesi vjen nga stoli dhe bëhet protagonist te goli i skuadrës së tij (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment