Futboll Sport

Laçi shpëtoi në fund/ Mërgjyshi e thotë hapur: Ky barazim është një humbje për ne

Trajneri i Laçit, Artan Mërgjyshi në një prononcim për Supersport është shprehur se ky barazim është një minus për kurbinasit, pasi nuk arritën të shënonin në mundësitë që kishin pa pësuar gol, por më pas ndeshja është zgjidhur nga lojtarët e linjës së dytë.

“Ishim më superior në menaxhimin e topit, por nuk ishim konkret. I kishim mundësitë për të jakuar në avantazh pa pësuar goli, por Kastrioti përfiroi nga çorientimi jonë dhe në ndëshkoi. Ne treguam përsëri karakter, patëm mundësi, duke shfrytëzuar daljet pas shpine të mbrojtësit të fundit. Donim të merrnim maksimumin, por gjithsesi 1 pikë jashtë është pozitive.

Nuk po arrijmë dot të shënojmë, sepse lojtarët e sulmit nuk janë në gjendjen optimale fizike dhe e kemi të vështirë, por me lojtarë që vijnë nga linja e dytë. Nuk arritëm të fitojmë ndeshjen për sot dhe kjo është një minus për ne”.

Related posts

Nga më i gjati, te më i rëndi. Kuriozitete për të mos u humbur nga Rusi 2018

Sadik.Autor

Marotta zbulon emrin e transfertës së Juventusit për merkaton e verës

Q.Autor

LEGJENDA E CITYT/ Kapiteni Kompany ndihmon të pastrehëve në Mançester

Isa.Autor

Leave a Comment