Futboll Ndeshjet Live Sport

LIVE Teuta-Skënderbeu/ Dorëzohet Orges Shehi, durrsakët shënojnë edhe golin e dytë (VIDEO)

Po luhet në “Niko Dovana” super sfida mes Teutës dhe Skënderbeu. Korçari Bledi Shkëmbi përballë durrsakut Orges Shehi. Një përballje tepër interesante, ku të dyja skuadrat do të kërkojnë fitoren.

Vendasit vijnë në këtë takim pas 2 humbjesh radhazi, teksa kthesa është e vetmja mënyrë shpëtimi. Nga ana tjetër, Skënderbeu kërkon fitoren për të rimarrë kreun. Korçarët barazuan në sfidën e fundit ndaj Tiranës në shtëpi.

bandicam 2018-09-29 18-45-44-382

LIVE| TEUTA-SKËNDERBEU 2-0

Latif 43′ (p), Bicaj 65′

KOMENTI LIVE:

77′ Zëvendësim te Teuta, largohet Progni, vendin e tij e zë Shkalla.

70′ Zëvendësim i tretë te Skënderbeu, largohet Bregu në fushë Oto Xhon.

65′ GOOOOOL TEUTA 2-0. Ditmar Bicaj shënon golin e dytë me kokë për skuadrën e Shkëmbit.

63′ Amadu Latif shënon golin e dytë, por dukshëm pozicion jashtë loje.

62′ Zëvendësim tek Teuta, largohet Kallaku, në fushë Beqja.

59′ Pranë golit të barazimit Skënderbeu, gjuan Krasniqi, por topi shkon ngjitur me shtyllën.

55′ Dita dhe Avdyli ndëshkohen me karton të verdhë.

52′ Pranë golit Skënderbeu me Demte, i cili merr një top të bukur nga Krasniqi, ku në hyrje të zonë ka gabuar duke e dërguar topin mbi kuadrat.

50′ Teuta shënon golin e dytë, por dukshëm jashtë loje.

46′ Pjesa e dytë starton me 2 zëvendësime. Tek Teuta largohet Kamara në fushë Traore, ndërsa te Skënderbeu largohet Gripshi në fushë Fili.

Përfundon pjesa e parë 1-0.

45+2′ Pranë golit të dytë Teuta, me Hakajn, por largon rrezikun Aliti në këndore.

45′ Akordohen 2 minuta shtesë.

45′ Dejvi Bregu shpërdoron një rast të artë, duke gabuar nga shumë pranë portës. Me fat durrsakët në këto momente.

44′ Zëvendësim te Skënderbeu, largohet Muzaka, vendin e tij e zë Abazi.

43′ GOOOOL TEUTA 1-0. Amadu Latif gjuan saktë nga pika e bardhë e penalltisë.

41′ Penallti për Teutën, Kaba Samboi ndëshkohet me kartonin e dytë të verdhë, pas faullit të shkaktuar brenda zonës ndaj Kamara.

35′ Muzaka provon me një gjuatje nga distanca, por jashtë kuadratit.

30′ Provon të rrezikojë edhe Teuta, Progni gjuan nga goditja e dënimi, pret Teqja, i cili nuk është surprizuar nga gjuajtja e mesfushorit.

27′ Goditje dënimi për Skënderbeun, provon Radas, por topi përfundon në duart e Hidit.

26′ Gjyqtari nuk e fal më Latif, e ndëshkon me karton të verdhë.

24′ Provon Skënderbeu të depërtojë nga krahët, por mbrojnë mirë futbollistët e Teutës.

18’ Një ndërhyrje vendimtare e Bicajt i heq topin nga këmbët Krasniqit në sekondën e fundit me një rrëshqitje duke mos i lejuar të gjuajë në portë.

15′ Vazhdojmë dyluftimet në mesfushë, skuadra korçare më kërkuese në këto minuta.

10′ Pranë golit Skënderbeu, Bregu del i vetëm përballë portierit, por ndërhyn bukur Gjeorgjevski, i cili shpëton skuadrën.

4′ Një nisje agresime, me faulle të shumta në mesfushë.

1′ Latif rrëzohet brenda zonës dhe kërkon 11-metërsh, por për gjyqtarin gjithçka e rregullt.

1′ Ka startuar takimi në “Niko Dovana”.