Futboll Seria A Sport

MOVIOLA/ I kuqi i Ronaldos, ja mendimi i specialistëve italianë, vendimi i arbitrit ishte i…

Kartoni i kuq për Kristiano Ronaldon në ndeshjen kundër Valencias, sipas moviolës së specialistëve italiane, është një vendim i gabuar i arbitrit.

“Asistenti prapa portës lajmëron kryesorin për një kontakt në ajër mes Ronlados e Murilos. Pas një kontakti gjatë së cilit Murilo bie në tokë, Ronaldo i afrohet mbrojtësit kolumbian dhe e prek në kokë duke i tërhequr lehtë flokët. Asnjë e bujshme, por për arbitrin është karton i kuq i drejtpërdrejte. Vendimi duket i tepruar”, sipas moviolës së publikuar nga prestigjiozja italiane Calciomercato.

Related posts

ZYRTARE/ Leicester City ofron 30 mln euro për yllin e Barcelonës

Isa.Autor

LIVE/ Po luhet ndeshja eliminatore Gjermani-Holandë, mbyllet pjesa e parë. Rezultati 1-0

Delo.autor

“LAVDIA I SHKON ATIJ LART PËR KËTË MREKULLI…”/ Egbo: Ta shijojmë këtë fitore sot

bora.autor

Leave a Comment