Bundesliga Futboll Sport

TRE KOMBËTARE NË “LUFTË” PËR TË/ Shqiptari i Bajernit një “yll” në rritje, shënon përsëri

Meritan Shabani po kalon një formë të shkëlqyer. Shqiptari i Bajernit nuk ka zhvilluar ende një ndeshje zyrtare me ekipet A të tre përfaqësueseve që e ndjekin, Shqipërisë, Kosovës dhe Gjermanisë.

Ai aktivizohet për skuadrën e Bajern II. Këtë fundjavë ky ekip barazoi në shtëpi me rezultatin 2-2 me skuadrën Buchbach. Kanë qenë miqtë që kanë shënuar të parët në minutën e 21, por Shabani ka barazuar rezultatin.

Dy golat e tjerë janë shënuar në limite, Bajern fillimisht në 93 dhe miqtë që barazojnë në 96-tën. Bajern II kryeson ligën me 26 pikë.

Related posts

ARRIHET MARRËVESHJA/ Udhëton drejt Italisë për të firmosur me Milan mbrojtësi…

Delo.autor

NUK “I DO” TRAJNERI/ Basha dhe Mavraj nuk luajnë, skuadra greke futet në krizë

bora.autor

Ndjenja e fitores, Strakosha e tregon me një… foto

Q.Autor

Leave a Comment