Futboll Premier League Sport

VLERSIMI I KONTENSTUAR/ Milner TALLET me çmimin “Puskas” të SALAH

James Milner është tallur me Mohamed Salah në çmimet e FIFA-s për golin fantastik të sulmuesit të Liverpool ndaj Everton që fitoi çmimin “Puskas”.

Goli i Salah është shënuar gjatë dhjetorit të 2017-ës dhe mposhti konkurrencën e roveshiatës së Ronaldo-s ndaj Juventus dhe golit akrobatik të Bale ndaj Liverpool në finalen e Champions League.

Sulmuesi egjiptian ka shënuar plot 44 gola në të gjitha kompeticionet për sezonin 2017/18, dhe shoku u ekipit te Liverpool menjëherë ka reaguar duke thënë se goli në derbi mbase nuk ka qenë më i bukuri i sezonit të Salah.

“Urime Mohamed Salah. Goli i viti mund të ketë qenë goli i shtatë më i bukur që ke shënuar sezonin e kaluar,” shkruan Milner në Twitter. Synimi i Salah ka qenë padyshim çmimi i Lojtarit të Vitit, por që është fituar nga Luka Modric.

Related posts

ËSHTË ZYRTARE/ Nuk bindi me paraqitjet e tij, Real Madrid ndërpret kontratën me lojtarin… (FOTO)

Delo.autor

LAJM I KEQ TEK KAMPIONËT E SUPERIORES/ Mungesa tek Tirana, trajneri Dede “arnon” formacionin ndaj Vllaznisë

Delo.autor

Warriors tregojnë dhëmbët dhe eliminojnë Rockets, tjetër finale ndaj Cavs

Sadik.Autor

Leave a Comment