Champions League Futboll Sport

Alegri “injoron” RONALDON/ Trajneri i JUVENTUSIT vendos për ndeshjen e Championsit

Juventusi pret në orën 18:55 Young Boys, ndeshje e vlefshme për Champions League. Për bardhezinjtë nuk ka zgjidhje tjetër përveç fitores pasi kundërshtari nuk është aq i madh sa ta detyrojë për mungesë pikësh. Gjithashtu ndeshja e sotme shërben për Juventusin të mos prishë rekordin prej 9 vitesh pa humbur në grupet e Champions.

Masimiliano Allegri në konferencën për shtyp para ndeshjes nuk ka dashur të flasë për mungesën e Ronaldos pasi dhe nëse do të ishte i gatshëm, ai do e kishte lënë pushim për faktin se ka luajtur më shumë minuta se çdo lojtar tjetër. Tekniku juventin ka thënë se dhe Chiellini do të jetë pushim dhe ka konfirmuar në sulm vetëm Dybala-n dhe Mandzukiç. Për Khedira-n ai është shprehur se do ta nisë ndeshjen nga stoli.