Futboll La Liga Sport

E BUJSHME/ Barcelona-Real Madrid nën vëmendjen e policisë

Komisioni anti-dhunë i qeverisë spanjolle është mbledhur të enjten dhe e ka cilësuar ndeshjen e kampionatit spanjoll mes Barcelona dhe Real Madrid, që do të luhet më 28 nëntor, si një sfidë me rrezik të lartë.

“El Clasico” nuk është e vetmja ndeshje e ardhshme e cilësuar si me rrezik të lartë, me Real Oviedo-Osasuna dhe Villarreal-Rapid Vienna që janë kategorizuar në të njëjtën mënyrë.

Kjo do të thotë se ndeshje të tilla marrin një vëmendje më të madhe nga policia, që do të rrisë numrin e forcave të rendit për të parandaluar çdo incident të mundshëm.

Related posts

LIVE/ Argjentina në FESTË: Nigeria SHOKON Islandën me një SUPER GOL (VIDEO)

Isa.Autor

NIS ME TROFE SEZONIN E RI/ Kampionët në fuqi përmbysin Rennes dhe fiton Superkupën e Francës

Delo.autor

MERKATO E BUJSHME/ Tekniku AlLegri merr kohë, Juventus mendon t’i besojë stolin një ish-milanisti

Delo.autor

Leave a Comment