Futboll Seria A Sport

E BUJSHME/ Futbolli ANGLEZ nuk e tërheq, ZIDANE mund të ribashkohet me klubin ITALIAN

Alain Migliaccio, menaxheri i ish-trajnerit të Real Madridit, Zinedine Zidane, hedh poshtë zërat se klienti i tij do të donte të ulej në stolin e Manchester United, në vend të José Mourinhos. Në një intervistë me gazetën franceze “Le Journal du Dimanche”, agjenti i ish-futbollistit bardhezi ka thënë: “Zinedine e ka bërë zgjedhjen e tij. Ai ka vendosur të bëjë një vit pushim dhe kjo do të respektohet”.

Pavarësisht fitores me përmbysje të “Djajve të Kuq” ndaj Newcastle, nga 0-2 në 3-2, Mourinho e ndien hijen e Zidanes mbi “Old Trafford”. Megjithatë, duket se udhëheqja e Manchester United mund ta shtyjë ndryshimin në stol për vitin e ardhshëm. Migliaccio e çmonton hipotezën e mediave: “Unë nuk mendoj se Zidane do të stërvitë në Angli, futbolli atje nuk është në stilin e tij. Kam folur me të dhe kjo ide nuk e tërheq atë “.

Lidhur me planet e ardhshme të trajnerit franko-algjerian, agjenti ka lënë të kuptohet se ato mund të ndërthuren me ish-klubin e tij, Juventusin. “Juventusi ka një projekt të bukur. Me Juventusin, Zidane ka një histori, ndaj ribashkimi mund të funksionojë”, – përfundoi Migliaccio.

Related posts

GIRONA – REAL MADRID/ “Los Blancos” dyfishon shifrat, shënon sërish Benzema

Delo.autor

VDEKJA E KOBE BRYANT/ Luftëtari i buzëqeshur që adhuronte Jordan, ja karriera e legjendës në shifra

Delo.autor

LIVE/ Ze Maria: Nuk do të hedh baltë, mund të bëja disa gjëra ndryshe, por…

Isa.Autor

Leave a Comment