Futboll Shqipëri Sport

GEGA merr çmim në Maratonën e Tiranës, atletja shqiptare ka dy fjalë për të gjithë qytetarët

Atletja shqiptare Luiza Gega ka marrë pjenë në garën e sotme që u zhvillua në Maratonën e Tiranës duke u renditur e dytë në këtë këtë kategori. Pas përfundimit të garës, Gega ka thënë dy fjalë lidhur me organizimin dhe emocionet që përcjell ky event.

“Është diçka e bukur që zhvillohet në Tiranë. Iu them të gjithëve që të vrapojnë është e shëndetshme. Nuk duhet të ketë moshë që të mund të garosh, për të gjithë është një emocion i veçantë dhe që dhuron emocione. Është aktiviteti më i rëndësishëm që zhvillohet në vend pasi marrin pjesë garues nga të gjitha vendet e botës”, u shpreh Luiza Gega pas përfundimit të garës në Maratonën e Tiranës.

Related posts

Me çdo kusht në Botëror, si anglezët do t’i shpëtojnë çmimeve të kripura në Rusi

Sadik.Autor

Shqipëria shënon golin e nderit ndaj Ukrainës

Sadik.Autor

Manchester United fiton ndaj Bournemouth, Lukaku rikthehet tek goli

Q.Autor

Leave a Comment