Futboll Seria A Sport

I ACARUAR/ Ancelotti sulmon ASHPËR arbitrat pas ndeshjes me Juventusin: “Ky është një…”

Si çdo ndeshje e rëndësishme në kampionatin italian dhe në Juventus-Napoli nuk mund të mungonin polemikat që në të gjitha rastet përqëndrohen tek arbitrat. Bardhezinjtë fituan me rezultat 3-1 dhe pse u gjendën pas në avantazh që në minutën e 10-të. Por ajo që në këtë ndeshje ndezi polemikat ishte kartoni i kuq i Mario Rui faull që I shkaktoi Dybala-s.

Në këtë moment sipas “La Repubblica”, Carlo Ancelotti është kthyer nga arbitri i katërt dhe i ka thënë: “Ky është një turp”. Pas pëfrundimit të ndeshjes tekniku i jugorëve ka bërë disa metra me Bandi-n arbitrin kryesor duke vënë në dyshim kartonat e verdhë që jepte gjatë ndeshjes dhe se nuk ishte treguar objektiv në arbitrimin e tij.

Related posts

Futbollistin që po shkruan historinë, nga burgu në “Premier League” me Watfordin

Sadik.Autor

LIVE/ Partizani-Kukësi: Mbyllet pjesa e parë, verilindorët dominojnë (VIDEO)

Isa.Autor

LËVIZJA E BUJSHME E JANARIT/ Sulmuesi i BARÇËS gati për tu transferuar në Serie A

Isa.Autor

Leave a Comment