Futboll Shqipëri Sport

Kastrioti-Tirana/ Formacionet: Hoxhallari përfundon në tribunë, Ze Maria me shumë ndryshime

Tirana do të luajë ditën e sotme në transfertë ndeshjen përballë skuadrës së Kastriotit në Fushë-Krujë. Trajneri Ze Maria në këtë sfidë ka bërë disa ndryshime themelore nga derbi me Partizanin. Kujtojmë se Tirana nuk ka bërë një nisje të mirë të sezonit, por Ze Maria këmbëngul se do ta rikthejë Tiranën.

Ndërsa në ndeshjen me Kastriotin pritet pika e kthesës. Ndërsa më poshtë ndiqni dhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave.

Formacionet:

Kastrioti: Puja, Hysein, Çela, Domgjoni, Stijepoviç, Mziu, Shehu, Okebugu, Xhunior, Bardhi, Marku. Trajner: Elvis Plori

Tirana: Lika, Doka, Turtulli, Atinga, Imami, Greca, Karabeci, Daja, Kobinah, Ngo, Blazhevsk. Trajner: Ze Maria.

Related posts

KA RILINDUR/ BAKAJ SPEKTAKOLAR, Shakhtyor “rrëmben” fitore në transfertë

Isa.Autor

SI DO NDIHESH NËSE DO JESH NË FINALE ME BARCELONËN? De Jong jep përgjigjen epike

Delo.autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Milan-Spal. Rezultati 1-0

Delo.autor

Leave a Comment