Futboll Seria A Sport

LIVE/ Derbi SPEKTAKOLAR: Interi dhe Milani sytë nga bomberët për lavdi

Po luhet në “Xhuzepe Meaca” derbi i Milanos mes Interit të Spëletit dhe Milanit të Gatuzos. Një duel titanësh, ku spektakli është gjithmonë i garantuar.

Të dy skuadrat po kalojnë një formë të mirë kohët e fundit, teksa Interi vjen në këtë sfidë pas 4 fitoresh radhazi ndërsa kuqezinjtë pas 2 të tillësh.

Objektivi në këtë derbi është padyshim fitorja. Të dy trajnerët kanë bërë publike dhe formacionet zyrtare. Vesino ia ka dalë të jetë në formacionin titullar te zikaltërit, ndërkohë që nuk ka surpriza në radhës e Milanit. E gjithë vëmendja është te sulmuesit Ikardi dhe Higuain.

LIVE| INTER-MILAN 0-0 

FORMACIONET ZYRTARE: 

Inter (4-2-3-1): Handanoviç; Vrsaljko, de Vrij, Skriniar, Asamoa, Vesino, Brozoviç, Politano, Naingolan, Perisiç, Ikardi Trajner: L. Spaleti

Milan (4-3-3): Donaruma, Kalabria, Musakio, Romanjoli, Rodrigez, Kesi, Bilja, Bonaventura, Suso, Higuain, Çalhanoglu Trajner: Xh. Gatuso

Formacionet

Related posts

KURIOZITET/ARBITËRI ANGLEZ ia kalon me SHPEJTËSI SALAH dhe MANE (VIDEO)

Isa.Autor

Qazim Laçit i mjaftojnë 4 minuta për t’i dhënë fitoren AC Ajaccio

Sadik.Autor

LAÇI-LUFTËTARI/ Përmbyset gjithçka, Gjoni kalon në avantazh vendasit

Isa.Autor

Leave a Comment