Futboll Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Grupi B: 10 minuta nga fundi, sa shumë gola të shënuar (VIDEO)

Janë duke u luajtur 5 takimet e vlefshme për Grupin B të Kategorisë së Parë. Derbi i Myzeqesë Apolonia-Lushnjë është padyshim sfida më e nxehtë e javës së 5-të. Këto 2 skuadra shquhet për rivalitetin e tyre. Derbi nuk luhet, por fitohet, thotë slogani i famshëm dhe për fitore do luftojnë si fierakët ashtu edhe lushnjarët.

Përballje tepër interesante dhe ajo mes Orikut dhe Besës si dhe Egnatia-Tomori. Përballje në letër e lehtë për Bylisin që pret në shtëpi Elbasanin, ndërkohë që Pogradeci do të bëjë një sforco të madhe në transfertë përballë Turbinës.

REZULTATET LIVE:

ORIKU-BESA 1-1

Çaushaj 66′ / Çekiçi 56′

EGNATIA-TOMORI 2-2

Branica 20′, 42′ / Frajdei 34′ ,69′ 

TURBINA-POGRADECI 1-3

Roshi 13′ (p) / Topllari 38′ , Pashaj 52′ (autogol), Shkulaku 68′ 

BYLIS-ELBASANI 3-0

Kofi 1′ , 13′, Barjamaj 42′ 

APOLONIA-LUSHNJA 1-1

Prifti 35′  / Gjyla

Related posts

SOLSKJAER KUNDËR MOURINHO/ Vendos kushte të tjera në merkaton e dimrit

Delo.autor

E FUNDIT/ Klubi i SUPERLIGËS vendos për trajnerin e shumëpërfolur: Kemi vendosur ta shkarkojmë

Isa.Autor

PANORAMA E LA LIGA/ BARÇA favorite, REALI i frikshëm dhe surprizat Atletico, Sevilla, Valencia

Isa.Autor

Leave a Comment