Futboll Shqipëri Sport

LIVE/ Kastrioti-Kukësi: Mbyllet pjesa e parë, verilindorët i ndëshkon një lojtar i vet (VIDEO)

Është duke u luajtur në “Redi Maloku” të Fushë-Krujës, sfida mes Kastriotit dhe Kukësit e vlefshme për javën e 9-të Kategorisë Superiore. Të dyja ekipet vijnë nga rezultate negative dhe duhet të regojnë.

Verilindorët kanë 2 takime rradhazi që nuk marrin pikë, ndërsa krutanët 3. Një tjetër humbje do t’i përkeqësonte situatat në kampet respektive, teksa Kastrioti do të zhytej në fund, ndërkohë që Kukësi do të humbiste kryesuesit, të cilët do thellonin ndjeshën distancën.  Trajnerët kanë bërë publike edhe formacionet zyrtare, ku nuk mungojnë surprizat.

bandicam 2018-10-20 14-21-40-813

LIVE| Kastrioti-Kukësi 1-0

Roxher 21′

KOMENTI LIVE:

Mbyllet pjesa e parë 1-0.

45+1′ Pranë golit të dytë Kastrioti me Okebugun, por zgjatja e Frashërit është vendimtare, duke i mohuar golin e dytë krutanëve.

45′ Akordohen 2 minuta shtesë.

45′ Gafa e Frashërit, i dhuron një top të rrezikshëm Mziut shumë pranë zonër, por futbollisti nuk e shfrytëzon

42′ Maliqi kroson bukur në zonë për Shametit që gjuan bukur me kokë, por pret në 2 kohë portieri Kuka.

35′ Donjet Shkodra provon me një goditje nga distanca, por topi shkon në duart e portierit Kuka.

25’ Top i gjatë sërish për Roxherin që del i vetëm përballë Frashërit, por ky i fundit është më i shpejtë dhe ndal topi

21′ GOOOOL KASTRIOTI 1-0. Roxher gjen rrugën e rrjetës. Braziliani merr një asist të bukur nga Bardhi dhe i vetëm në zonë e ka shumë të lehtë të shënojë. Kujtojmë që Roxher është në pronësi të Kukësit, teksa luan si i huazuar te Kastrioti.

15′ Mundësi e artë për Kukësin, me Rexhinaldon, i cili del i vetëm përballë portierit, por nuk arrin ta dërgojë topin në rrjetë.

14′ Pranë golit Kastrioti me Roxher, i cili hyn bukur nga e majta dhe provon të shmangë Frashërin por ndërhyn mjaft bukur portieri, i cili largon topin në këndore.

5’ Shameti kroson në zonë për Rexhinaldon, i cili godet me kokë, por topi shkon mbi traun e portës.

4’ Kartonë të verdhë për dy futbollistë në këto momente. Ndëshkohen Arbër Çyrbja dhe Sokol Mziu.